Blog

W ciągu ostatnich lat, byliśmy świadkami fascynującej ewolucji branży wirtualnych asystentek. To wyjątkowe zjawisko, które przyniosło ze sobą zarówno ogromne możliwości, jak i nowe wyzwania. Gdy spojrzymy na to, jak się zaczęło, trudno uwierzyć, że branża wirtualnej asysty była kiedyś praktycznie nieznana.
Szukanie pierwszej pracy w agencji marketingowej może wydawać się nieco przytłaczające, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową lub rozważają zmianę ścieżki zawodowej. Ten artykuł jest właśnie dla Was, drodzy Juniorzy, jeśli chcecie podjąć pierwsze kroki w dynamicznym, agencyjnym świecie.
W dzisiejszych czasach zmiana zawodu jest czymś powszechnym, a specjaliści różnych branż często rozważają przebranżowienie, które czasem jest ewolucją, a czasem rewolucją! W ostatnich miesiącach dostaję wiele pytań o to, dlaczego zdecydowałem się na taki krok, czy mi się opłacało, czy było trudno, jakie dało mi to możliwości.
W dzisiejszych czasach masz do czynienia z boomem cyfryzacji, zalewem informacji, dostatku wszystkiego i wszędzie. Umiejętność skupienia uwagi i krytycznego myślenia stają się coraz bardziej istotne. Co wybrać, od czego lepiej uciekać … to są ważne kwestie.
Wydaje się, że najtrudniejszy etap masz już za sobą - przeszedłeś cały proces rekrutacji! Co może być trudniejszego od rozmowy kwalifikacyjnej czy przygotowywania zadań rekrutacyjnych? Absolutnie nic! Tylko dlaczego im bliżej pierwszego dnia pracy, to ty coraz bardziej się denerwujesz?
Czytasz tytuł i myślisz: uuu… jestem na początku przygody z marketingiem, a tu od razu strategia… po co? Otóż sęk w tym, że, szczególnie na początku kariery marketera, znajomość schematu strategicznego to fundament. Dlaczego?
W dzisiejszym dynamicznie ewoluującym świecie biznesu małe firmy muszą wykazywać się bardzo dobrą znajomością realiów rynkowych oraz kreatywnością, aby przyciągać uwagę klientów i zapewniać sobie stabilny wzrost.
Początki w świecie grafiki mogą być pełne wyzwań i rozczarowań, ale z drugiej strony: dają okazję na niesamowitą naukę.
W dzisiejszym cyfrowym świecie LinkedIn stał się kluczowym narzędziem w arsenale każdego sprzedawcy. Często otrzymujemy zaproszenia do kontaktów, które mogą prowadzić do ciekawych możliwości biznesowych. Jednakże, nawet jeśli zaproszenie jest dobrze dostosowane do naszych potrzeb, często nie jesteśmy otwarci na rozmowę z daną osobą. Dlaczego?
Praca w IT wydaje się być ściśle związana z rolą programisty, w dalszej kolejności testera czy projektanta. W zależności od predyspozycji i wyobrażeń o samej pracy osoby startujące dopiero w branży rzadko kiedy rozważają inne stanowiska.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!