Adrian Gamoń

Strateg marki
Social Media:
Kim jest Adrian Gamoń?

Strateg marki specjalizujący się w projektowaniu strategii komunikacji i szkoleniach z LinkedIna oraz storytellingu, tworzy również studia Social Media & Content Marketing na AGH.

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Jestem strategiem marki. Wierzę w moc słów, znaczenie narracji i że wszystko jest połączone. Dlatego pomagam firmom i osobom lepiej komunikować, się i podnosić kompetencje w zakresie strategii i komunikacji w mediach cyfrowych, dzięki temu mogą osiągać lepsze efekty, mają więcej komfortu i są częściej zauważeni i docenieni.

Moja główna specjalizacja to strategia marki, ale wiedza z tego zakresu rozkłada się ma moje top 3 działalności projekty:

1. Projektowanie strategii komunikacji marek – opracowałem strategie dla firm, instytucji mój ostatni projekt to strategia komunikacji Metropolii Krakowskiej i tożsamości Miasta Krakowa. Obecnie najbardziej preferuję formę warsztatową, podczas której wspólnie z firmą wypracowujemy strategie, gdzie moja rola jest jako doradcy, facylitatora, akuszera marki niż finalnego redaktora.

2. Szkolenia ze strategii komunikacji marki oraz komunikacji w wybranych mediach społecznościowych. Szczególnie kojarzony jestem z LinkedInem i w sumie słusznie, bo szkolę z wykorzystania LinkedIna w marketingu, sprzedaży, biznesie i rekrutacji i budowania marki osobistej od ponad 8 lat. Współpracowałem w tym zakresie z największymi firmami na świecie, prezesami, członkami zarządów, ale i początkującymi osobami, studentami, rozpoczynającymi swoją karierę zawodową. Szkolę również ze storytellingu w digital marketingu oraz wystąpień publicznych.

3. Studia Social Media & Content Marketing na Wydziale Humanistycznych na AGH w Krakowie. Jestem ich twórcą, wykładowcą i koordynatorem, oraz opiekunem rocznych projektów strategii komunikacji. Pod moim przewodnictwem powstało ponad 100 projektów.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Ze względu na to, że prowadzę szkolenia i warsztaty online to nie mam rutyny. Kiedy mam szkolenie wyjazdowe, to jasna sprawa – pracuję z klientem, uczestnikami.

Kiedy jestem w domu, to czas na zadania pomiędzy: przygotowania do warsztatów, aktualizacja wiedzy, odpowiedzi na maile i zapytania, przygotowanie treści i publikacja postów.

Moja rutyna w ciągu dnia bywa też różna, czasami pracuję więcej rano czasami wieczorem, bo też co jakiś czas prowadzę wieczorne webinaria i live’y.

Co najważniejsze pracuję 7 dni w tygodniu, kiedy mam szkolenie/zajęcia w niedzielę, natomiast staram się, aby kolejny dzień mieć wolny, choć to nie jest to łatwe.

Obecnie chcę trochę to bardziej uporządkować, aby de facto było więcej rutyny i stałych pór pracy w ciągu dnia.

Najlepszy czas wg mnie antenowy, kiedy mi się najlepiej pisze i opracowuje koncepcje to czas do południa. Wiele lat siedziałem po nocach nad projektami, ale z przejściem na kluczowe kreatywne aktywności rano, poranki wygrały.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Umiejętności analizy i łączenie kropek — to nie tylko wyciąganie wniosków z danych analitycznych, ale szukanie związków przyczynowo-skutkowych, połączeń, wejścia do środka rzeczy.

Adrian Gamoń

Umiejętność wyszukiwania informacji i ich weryfikacji – to fundamentalna umiejętność. W dzisiejszych czasach jeszcze ważna do tego jest umiejętność weryfikacji treści. Mamy ich aż nadto, ale niewiele coś istotnego wnosi.

Umiejętności analizy i łączenie kropek — to nie tylko wyciąganie wniosków z danych analitycznych, ale szukanie związków przyczynowo-skutkowych, połączeń, wejścia do środka rzeczy.

Umiejętność pisania — choć jest względna — bo mamy dziś narzędzia pomocnicze, to jednak podstaw copywritingu trzeba się nauczyć. Ja sam nie jestem mistrzem pisania, ale potrafię rozpoznać dobrą treść.

Kreatywność i otwartość – nie oznacza jakichś super mocy, to bycie otwartym na różne opcje, często niestandardowe działania.

Wytrwałość i dyscyplina – no tak, to jest wyzwanie 🙂

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Sporo tego jest co bym chciał przekazać. Co mi najbardziej dziś świeci, to:

  1. Bądź ciekaw/a siebie i świata
  2. Obserwuj najlepszych (i w miarę możliwości nawiąż z nimi kontakt)
  3. Bądź otwarty/a na nowe, nieznane idee i koncepcje (ale ostrożnie)
  4. Zdobywaj doświadczenie – jak tylko masz okazję – bez doświadczenia będzie trudno Ci odróżnić, co jest dla Ciebie dobre
  5. Buduj autentyczne relacje i je pielęgnuj
  6. Popełniaj błędy, dużo, ale wyciągaj też z nich wnioski
  7. Żyj tu i teraz, nie chodzi o hedonizm, tylko bycie w kontakcie ze sobą i światem
  8. Odpoczywaj, regeneruj się

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Project manager, Trener
Edukatorka finansowa
Szaman marketingu
Strateg marketingu, Konsultant

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery