Anna Pestilenz

Przedsiębiorca, Mentor, Mówca inspiracyjny
Social Media:
Kim jest Anna Pestilenz?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Nazywam się Anna Pestilenz i od 30 lat prowadzę własną działalność. Obecnie jestem właścicielem Hotelu Szafir i Apartamentów Paliki w Jastrzębiej Górze. Jako oddzielne, silne marki prowadzę też Restaurację Lazurową oraz Bursztynowe Spa.

Firmę założyłam jako 20 letnia dziewczyna z dużymi marzeniami i znikomymi zasobami finansowymi. Miałam odwagę, pasję i krótkie, acz intensywne doświadczenie w obsłudze gości. Moje życie to niekończący się samorozwój i inwestycje w swój biznes. Na starcie byłam jak wielu z nas w wieku 20 lat. Dlaczego mi się udało dojść do miejsca w którym jestem, bo nie bałam się pracy, brałam przykład z ludzi sukcesu, porażki mnie nie hamowały przed dalszymi działaniami.

Co świadczy o moim sukcesie? Pomijając takie tytuły jak “Kobieta Sukcesu”, “Osobowość Roku”, “Marka z Klasą”, “Lwica Biznesu” to jest to widoczne w dobrze prosperującym biznesie, stałej kadrze współpracowników i wielu rekomendacjach zadowolonych gości. Kocham hotelarstwo i podróże dlatego łączę te dwie moje pasje w wolnym czasie.

Kocham książki, zwłaszcza biografie oraz długie spacery. Jestem otwarta na ludzi, ciekawi mnie ich podejście do życia.

Wspieram i kibicuję ludziom na starcie lub w okresie zmian. Unikam maruderów, krytykantów i wszechwiedzących. Mam w sobie wiele akceptacji do odmiennego, innowacyjnego podejścia do życia ale tylko wtedy gdy ktoś bierze za nie odpowiedzialność.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Mam zespół pracowników za których jestem odpowiedzialna jako pracodawca i lider. Dbam nie tylko o finansowe bezpieczeństwo ludzi pracujących ze mną ale też o ich rozwój. Dobra atmosfera w pracy oparta na wspólnie spisanych wartościach to klucz dobrze działającej firmy.

Jestem wizjonerem, układam plany rozwojowe firmy, analizuję i wdrażam w życie pomysły które mają na celu ulepszenie miejsca, usług, produktów i automatyzację wielu procesów. Od zawsze mieszkam w miejscu pracy. Znam zalety i wady takiego funkcjonowania. Jak każdy prywatny przedsiębiorca staję każdego dnia przed problemami podatkowymi, sprzedażowymi, inwestycyjnymi. To co najbardziej lubię w pracy, jest zarazem najbardziej wymagającym czynnikiem to praca z ludźmi i dla ludzi.

Jestem też mentorem i mówcą inspiracyjnym, który zachęca do aktywnego działania i potwierdza swoją historią życia, że “nastawienie ma znaczenie”. Występuję na konferencjach dla hotelarzy, młodych przedsiębiorców. Mam na koncie kilkanaście artykułów oraz dwie okładki. Na co dzień prowadzę też regularnie social media moich brendów.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Ukończenie szkoły hotelarskiej lub jeszcze lepiej studiów hotelarskich to tylko początek drogi.

Znajomość praw ekonomii, statystyki, finansów i informatyki to podstawy o które warto się oprzeć. Prawo pracy, prawo podatkowe przynajmniej w zakresie naszej branży.

Negocjacje to kolejna ważna umiejętność. Co trzeba umieć robić? Trzeba umieć przyznać się, że czegoś nie wiemy i szukamy pomocy. Trzeba umieć nawiązywać i podtrzymywać relacje. Trzeba być otwartym na innych. Trzeba umieć słuchać drugiego człowieka.

W mojej pracy wymagane jest dyskrecja i zaufanie. Ochrona prywatności gości jest w hotelarstwie jednym z kluczowych elementów. Gościnność, otwartość oraz bardzo cenna umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. To tylko garstka cech przydatnych dla hotelarza, lidera, mentora.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Bądź odważny. Ryzykuj. Patrz w przyszłość.

Ucz się na błędach innych. “Nie odkrywaj Ameryki na nowo”- czytaj, szukaj informacji, szukaj ludzi którzy znają się na branży która jest Twoim celem. Bądź ciekawy wiedzy innych.

Nie obrażaj się w biznesie. Myśl nie tylko głową ale też sercem. Na końcu zawsze celem jest osiągnięcie szczęścia. Zdefiniuj co dla Ciebie jest szczęściem, jak chcesz je osiągnąć i w jakim konkretnym czasie. Wszędzie tam gdzie jesteś i będziesz twórz wyższe standardy.

Buduj na wartościach bo to fundamenty do których będziesz wracał przełomowych, często trudnych chwilach. I jeszcze raz bądź odważny w marzeniach, nigdy się nie poddawaj i uwierz w siebie.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Strateg marketingu
Specjalista ds. marketingu internetowego
Przedsiębiorca, Konsultant
Manager sprzedaży, Mentor, Trener biznesu

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery