Dariusz Jaszcz

Organizator wydarzeń, Trener komunikacji
Social Media:
Kim jest Dariusz Jaszcz?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Jestem organizatorem wydarzeń i  trenerem komunikacji. Wzmacniam zespoły i nadaje impuls do działania. Wspieram działania i kompetencje sprzedażowe.

Zawodową ścieżkę zacząłem od organizacji wojewódzkich przeglądów muzycznych, festiwali artystycznych, koncertów. Pracowałem dla agencji ProfiPartners przy realizacji targów motoryzacyjnych oraz gali MMA oraz kreatywnej agencji KręciSię, w której byłem odpowiedzialny za sprzedaż i opracowywanie ofert dla klientów.

W 2015 roku założyłem agencję, która specjalizuje się do dzisiaj w organizacji wydarzeń firmowych, integracji oraz akcji sprzedażowych i marketingowych. W ramach agencji zacząłem prowadzić szkolenia z komunikacji i współpracy zespołowej, motywacji i zaangażowania oraz grywalizacji i komunikacji w sprzedaży.  Jedno z pierwszych szkoleń przeprowadziłem dla Śląskiej Izby Coachingu w Katowicach.

Miałem okazję pracować przy takich projektach jak m.in.: Inkubator Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Erasmus+, który dał mi świetną okazję, aby poznać liderów i ekspertów z całej Europy. Pracowałem nad projektami w takich krajach jak m.in.: Mołdawia, Armenia, Rumunia. Jednym z działań było zaprojektowanie i wdrożenie platformy dla europejskiego środowiska innowacji startupowych.

Byłem głównym pomysłodawcą i realizatorem 14 edycji Dialogu Możliwości. 

Były to wydarzenia, które łączyły moduły szkoleniowe z panelami eksperckimi oraz networkingiem oraz tzw. wrzutami czyli informacjami o ważnych wydarzeniach. Zrealizowałem je wraz z moim zespołem w takich miejscach jak m.in.: Multikino, Park Technologiczny w Gliwicach, najstarsze kino na śląsku – kino Roma, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Współtworzyłem przy tej okazji Klaster Biznesów Kreatywnych oraz byłem inicjatorem wydarzeń w formule Open Sapce. 

Na początku działalności otworzyłem również pierwszy w Zabrzu escape room z salą animacyjną, który obecnie ma już ponad 185 opinii w Google ze średnią ocen 4.6 co uważam za lokalny sukces. To pokazuje jak ciekawie, praktycznie i z sukcesem wykorzystać dostępne zasoby, aby postawić pierwsze kroki. A następnie rozwijać je o kolejne działania.

Miałem przyjemność pracować projektowo jako partner B2B dla m,in.: 

  • PrezentMarzeń (Emotivo w dziale B2B) – wymyśliłem w ramach pracy kreatywne wsparcie Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka 
  • PTWP (w dziale organizacji eventów np. w ramach organizacji ECC Trends, 4DD, Europejski Kongres Gospodarczy itd.), 
  • One Day Business (aplikacja sprzedażowa), 
  • More Than Explore ( 25 lat na rynku eventowym), 
  • Britam – śląska sieć szkół języków obcych 
  • OVB Allfinanz Polska
  • Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, za co otrzymałem podziękowania i referencje od Pani Prezydent Miasta Zabrze.
  • Spółdzielnia Socjalna Fajna oraz Fundacja Wspólnota Wielopokoleniowa 

Z przyjemnością występuję na różnych wydarzeniach. Miałem okazję pracować przy udziale takich osób jak m.in..: Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Tomasz Rożek, Dariusz Wardziak, Zbigniew Nawrat, co było dla mnie świetnym warsztatem. Publikuję również artykuły w branżowych mediach. Swoje pierwsze kroki w pracy z mediami stawiałem prowadząc autorskie programy w radiach akademickich.

Obecnie jestem w zespole Prosto o Marketingu i Sprzedaży i wykładowcą WSB w Warszawie. Prowadzę treningi rozwojowe dla młodzieży i dorosłych we współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Znalazłem się również w raporcie Widoczni.pl jako jedna ze 100 najbardziej rozpoznawalnych osób w polskim marketingu.

W swoich działaniach wykorzystuję grywalizację, storytelling oraz jestem moderatorem procesów Design Thinking. Pracuję z zespołami przy wykorzystaniu kreatywnych form i zadań zespołowych. 

Uwielbiam dzielić się praktyczną wiedzą, organizować wydarzenia, realizować kreatywne działania i wspierać ludzi w budowaniu silnych, zaangażowanych zespołów, które potrafią ze sobą efektywnie współpracować ponieważ po pierwsze liczy się to w jaki sposób potrafi ze sobą pracować cały zespół.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Tak naprawdę to przekrój moich działań jest szeroki, zaczynając od działań administracyjnych i biurowych,  kończąc na byciu organizatorem – instruktorem, a nawet i wykładowcą. 

Nie mam sztywnego harmonogramu, ani godzinowego systemu pracy. Wszystko zależy od danego momentu i potrzeb, które się pojawiają. 

Ważne w mojej pracy jest spotykanie się z innymi ludźmi, odbywanie z nimi rozmów, podejmowanie działań partnerskich oraz szukanie nowych pomysłów na rozwój, trzymając się jasnego kierunku działań. 

Większość mojego czasu spędzam poza swoim biurem np. na salach konferencyjnych – szkoleniowych, a także często i w terenie, co łączy moją pasję do zwiedzenia świata z pracą np. dotyczącą planowania kolejnego wydarzenia. 

Moja praca to łączenie zasobów, ludzi, prezentacja pomysłów, tworzenie nowych scenariuszy, wymyślanie nowych gier rozwojowych, budowanie relacji, poznawanie świata i ludzi w celu wspólnego dostarczania wartości dla innych. 

Jestem mocnym praktykiem w mniejszym stopniu teoretykiem. Moja praca wiąże się mocno z doświadczaniem różnych sytuacji, 

Często udzielam się w mediach oraz na różnego typu spotkaniach branżowych. Ogólnie każdego dnia podejmuje działania, które łączą, a nie dzielą. Nie unikam w tym wszystkim działań sprzedażowych.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Łatwość w komunikacji z otoczeniem i budowania relacji oraz odnajdywania się w różnych sytuacjach. Naturalnie wrodzony talent do sprzedaży dzięki powyższym umiejętnościom.

Kreatywność w podejściu do realizacji działań oraz do tworzenia treści – od pisania scenariuszy do gier, po tworzenie treści sprzedażowych i marketingowych.

Empatia oraz zrozumienie potrzeb innych osób, co wpływa na wszelkiego rodzaju działania zachodzące pomiędzy mną a odbiorcą – H2H

Pewnego rodzaju zaradność gdyż planowanie wydarzeń – gier terenowych – integracji to jedno, ale drugie to umiejętność ich organizacji i prowadzenia – koordynowania 

Umiejętność wystąpień publicznych i prezentacji, występuję zarówno w roli konferansjera jak i wykładowcy, trenera, animatora – instruktora 

Otwartość, na to co przychodzi, nawet jeśli wiąże się to z przełamywaniem strachu i barier np. pierwsza wizyta w programie rozwojowym w Mołdawii, gdzie mój j. ang. był na słabym poziomie, a przyszło mi pracować z ludźmi z całej Europy i mieszkać z nimi w Eco Village przez 2 tygodnie.

Luz – spontaniczność – energia do działania przy jednoczesnym dobrym zarządzaniu sobą w czasie.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Zawężaj się do konkretnych specjalizacji oraz buduj swoją ścieżkę zawodową o autentyczność, spójność oraz wiarygodność. 

Nie składaj pustych obietnic. 

Nie bój się pytać i wykorzystuj każdą dobrą okazję do poszerzania horyzontów, poznawania świata i ludzi. 

Nie porzucaj tego co czujesz, że gra w Tobie najgłośniej.

Pamiętaj, że kiedy faktycznie gra w nas pewne melodia, to ona zostaje i nawet jeśli chwilowo zagłuszają ją inne dźwięki, to ta melodia żyje i jest obecna. 

Dobieraj właściwie ludzi, z którymi będziesz iść dalej w kierunku rozwoju. 

Nie obawiaj się doświadczać nowych rzeczy, ani unikać sytuacji, które pozwolą na dalszy rozwój. 

Bierz to, co przychodzi, ale rozsądnie, z uważnością i rozwagą, a także empatią i wyczuciem. 

Dzisiaj słowo “nie”, nie musi oznaczać tego samego w przyszłości. 

Nie bój się odrzucenia, idźmy przed siebie. W kierunku wschodzącego słońca.

Zachowaj rozwagę i autentyczność w swoich działaniach. 

Pamiętaj, abyś czuł się dobrze z tym co robisz i abyś nie utknął w pułapce zbyt dużego chaosu spraw i informacji oraz zadań. Jednym słowem dbaj o higienę własnej pracy, stawiaj swoje zdrowie i samopoczucie na pierwszym miejscu.

Nie daj się wysługiwać innym – dbaj o równowagę między pomaganiem, a zarabianiem.

Pamiętaj, że to właśnie, małe kroki będą prowadzić do wielkich sukcesów.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Przedsiębiorca, Marketer
Strateg & konsultant marketingowy, CEO
Starsza analityczka
Przedsiębiorca

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery