Ela Wolińska

Project manager, Trener
Social Media:
Kim jest Ela Wolińska?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Od 2010 roku pracuję zdalnie, współpracuję z przedsiębiorcami i przejmując część ich obowiązków związanych z prowadzeniem firmy. Zaczynałam od copywritingu i organizacji eventów, by potem kilka lat wspierać firmy jako wirtualna asystentka. Od kilku lat działam jako project manager i integratorka projektów. Doświadczenie jako WA pozwala mi na łączenie tych kompetencji w jedno z wykonawstwem technicznym.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i administratywistką, po wielu kursach marketingu, zarządzania, reklamy oraz z obsługi programów graficznych. Uczyłam się od takich osób jak: James Wedmore czy Amy Portefield. 

Moją wielką pasją jest nauczanie i coaching. Dlatego od wielu lat jestem mentorką wirtualnych asystentek. Pomagam im wejść do zawodu, określić swoją specjalizację. Motywuję i wspieram w chwilach zwątpienia. Pokazuję też jak wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i zaistnieć w branży wirtualnej asysty.

Dzięki kursom oraz indywidualnym spotkaniom mentorskim wypuściłam spod swoich skrzydeł wiele uzdolnionych dziewczyn, które obecnie realizują się jako Wirtualne Asystentki.

Prywatnie jestem szczęśliwą potrójną mamą, żoną i wokalistką. Wolny czas spędzam czytając książki, spacerując po lesie, odpoczywając w moim rozkwitającym ogrodzie lub tworząc rękodzieło.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Lubię moją pracę, od tego powinnam zacząć. Jej różnorodność i struktura typu „portfolio” daje mi dużą elastyczność. To dla mnie ważne, bo mam rodzinę i malutkie dziecko na pokładzie. Poranki są dla mnie newralgiczne, bo moja natura śpiocha, ale i jeszcze matczyne niedosypianie powodują, że są one nieco leniwe i skupione raczej na sobie i córce. Chłopcy idą do szkoły, a ja siadam do pracy. 

Oboje z mężem pracujemy zdalnie, więc wymieniamy się opieką nad maluchem. Pracuję więc „blokami” po 2-3 godziny. Oczywiście, poza nimi jestem w kontakcie z klientami, ale raczej po to, by być na bieżąco, niż realnie wykonywać zadania.

Dlatego nie pracuję w biurze, na etacie, czy nie jestem do dyspozycji całą dobę. 

Prowadzę projekty, integruję procesy. Chyba najbardziej spełniam się w indywidualnych współpracach, np. przy budowie stron internetowych, czy tworzeniu produktów online. Klient może w moje ręce powierzyć wtedy niemal wszystkie elementy takiego projektu od pomocy koncepcyjnej po wykonawstwo i testy. 

Zupełnie przeciwnie do powyższego, lubię prowadzić duże projekty dla startupów i IT, np. obecnie wspieram jako PM powstawanie nowej aplikacji.

Prowadzę też kursy online jako Mentor. Skupiam się głównie na wsparciu indywidualnym. Współpracuję z Urzędami Pracy. Trafiają do mnie kobiety, najczęściej w procesie zmiany, np. mamy na macierzyńskim lub kobiety chcące się przebranżowić.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Wieloletnie doświadczenie łączone z umiejętnościami twardymi, technicznymi, ale i kompetencje miękkie, które podsumować mogą moje talenty gallupa.

Na pierwszym miejscu jest u mnie relator. Buduję na relacjach, cenię sobie trwałe współprace, bardzo się angażuję. Wizjoner, maksymalista, intelekt i indywidualizacja z kolei pomagają mi „łączyć kropki” – klient opowiada mi o pomyśle, a ja wiem, jak go zrealizować, pamiętając o każdym najdrobniejszym kroku. 

Podobnie odnosi się to do kursów i mentoringu – zawsze chcę dać dużo, wspierać maksymalnie i odnajdywać indywidualny potencjał w człowieku.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Nie bój się ryzykować i stawiać na jedną kartę. Dziś jest tak wiele możliwości szukania wsparcia – mentorzy, kursy, specjaliści. Bazuj na doświadczeniu innych i czerp garściami.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Konsultant techniczny, Automation engineer
Neuropsycholożka, HR Business Partnerka, Liderka HR
Konsultant HR, Coach, Trener biznesu

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery