Jestem Konsultantem HR, Coachem i Trenerem biznesu z ponad 7-letnim doświadczeniem w obszarze HR. Pomagam osobom indywidualnym i zespołom odkrywać i rozwijać swój potencjał oraz budować karierę w zgodzie ze sobą. Specjalizuję się budowaniu zaangażowania i odkrywaniu swoich naturalnych predyspozycji, dzięki czemu praca staje się przyjemnością, a nie przykrą codziennością.
Przeprowadziłam ponad 100 godzin warsztatów, podczas których pomagałam rozwijać umiejętności miękkie, radzić sobie ze stresem, rozwijać inteligencję emocjonalną i kreatywność, a także podnosić efektywność w pracy czy rozwijać przedsiębiorczość.
Moja przygoda z rozwojem osobistym rozpoczęła się wiele lat temu, a obecnie skupiam się na wsparciu innych w rozwoju umiejętności i budowaniu mindsetu wzrostu, aby pomóc im w przejęciu kontroli nad swoim życiem zawodowym. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w HR potrafię dobrze rozpoznać potrzeby zarówno pracowników, jak i biznesu i szybko znaleźć rozwiązania, dzięki którym moi klienci osiągają swoje cele.
Prywatnie lubię podróżować i poznawać ludzi z różnych kultur, a moją pasją jest tango.
Moja praca jest dynamiczna i nie mam stałej rutyny. Jest jednak kilka punktów powtarzających się w moim harmonogramie.
Kiedy nie prowadzę warsztatów, mój dzień pracy zaczyna się pomiędzy 8-9, od sprawdzenia maili i wiadomości od klientów oraz zaplanowania działań na dany dzień. Jest to dla mnie moment na rozeznanie się w aktualnych potrzebach klientów i sprawdzenie ustalonych wcześniej priorytetów.
Czas przed południem poświęcam na pracę kreatywną tj. tworzenie kontentu do materiałów na media społecznościowe, tworzenie nowych szkoleń, webinariów czy programów lub innych realizowanych w danym czasie projektów.
Przedział pomiędzy 12-16 to czas dla klientów: sesje coachingowe, rozmowy rekrutacyjne rozmowy dot. współpracy.
Największe ostatnie wyzwania to organizacja czasu pracy przy kilku projektach jednocześnie. Wtedy mój dzień pracy, wydłużał się do późnych godzin wieczornych.
W mojej pracy najbardziej lubię element twórczy tj. budowanie nowych rozwiązań i testowanie ich w praktyce. (np. procesów czy programów, na bazie których pracuję z moimi klientami). Lubię optymalizować pracę u siebie i swoich klientów i dawać im rozwiązania, które realnie ułatwiają im pracę.
Pracuję głównie z domu, czasami podróżuję po Polsce, odwiedzając klientów w różnych miastach.
Praca coacha polega na pomocy drugiemu człowiekowi w radzeniu sobie z trudnościami, w tym czasami z “delikatnymi tematami”. Odkrywam wartości i potrzeby oraz obawy i lęki klienta, by na tej podstawie wypracować z nimi cele i odpowiednie rozwiązania, np. kroki potrzebne do przejścia na własną działalność. Pomagam im wtedy ułożyć plan, utrzymać wiarę w siebie i motywację do działania.
Jako konsultant HR moja praca polega na wspieraniu firm w budowaniu i rozwijaniu zespołów. Prowadzę rekrutacje, sesje coachingowe i szkolenia rozwojowe. Pracuję z managerami i osobami indywidualnymi, nad ich umiejętnościami miękkimi i pomagam im osiągać swoje cele rozwojowe np. awansować, podnieść efektywność swojej pracy czy nauczyć się lepiej zarządzać zespołem.
Praca w coachingu wymaga przede wszystkim posiadania rozwiniętej inteligencji emocjonalnej i dobrych umiejętności interpersonalnych (komunikacja, aktywne słuchanie, zadawanie pytań, współpraca etc.) oraz umiejętności organizacyjnych i zarządzanie sobą w czasie.
Ważne jest również ukończenie szkolenia coachingowego, by zdobyć umiejętności prowadzenia procesu rozwojowego z innymi.
W obszarze HR również ważne są umiejętności interpersonalne, gdyż praca wymaga częstego kontaktu z innymi, lub przekazywania feedbacków.
Ważne są również umiejętności twarde, takie jak prowadzenie rekrutacji (wyszukiwane i pozyskiwanie kandydatów, analiza CV, zadawania pytań rekrutacyjnych, ocena kandydatów, tworzenie rekomendacji) prowadzenia szkoleń (tworzenie programów szkoleniowych, występowanie publiczne, prowadzenie szkoleń i warsztatów) itp.
Punktem wspólnym obu ról jest stała praca nad pogłębianiem swojej samoświadomości i pracowaniem nad swoimi ograniczeniami. By pomagać innym, konieczne jest realistyczne podejście do swoich możliwości, by poprzez swoją postawę uczyć klientów odpowiedniego sposobu myślenia i działania.
Wiedz, dlaczego i po co robisz to, co robisz.
Poznaj swoje wartości i ważności, bo kiedy oprzesz na nich swój rozwój, ten przyjdzie łatwiej i da Ci większą satysfakcję.
Wiele osób po latach pracy w danym zawodzie, czuje, że zmarnowało czas i energię. Dlaczego? Bo nie robiło tego, do czego zostali stworzeni. Być może wybrali daną pracę dla pieniędzy, być może, bo inni tego od nich oczekiwali albo tak było im najłatwiej. A to nie jest właściwa droga.
Dowiedz się, co jest Twoją mocną stroną i wybierz pracę, która będzie spójna z Twoimi naturalnymi predyspozycjami i wartościami. Jeżeli sam/a nie wiesz, czym one są, skorzystaj z pomocy coacha/ doradcy zawodowego po to, by poznać swoje predyspozycje i mocne strony. Ale nie poprzestawaj tylko na teorii. Działaj i wyciągaj wnioski ze swoich działań. Zacznij od tego, na czym się znasz i stopniowo poszerzaj swoje doświadczenia. Określ czas na test np. kilka miesięcy lub rok i zobacz czy to jest praca dla Ciebie.
Sprawdź to zadając sobie kilka pytań: Czy czujesz, że się rozwijasz? Czy zdobywasz nową wiedzę i umiejętności? Na ile daje Ci to satysfakcję? Na ile wykorzystujesz swoje mocne strony? Na ile ta praca jest spójna z Twoimi wartościami?
Podejdź świadomie do swojego rozwoju i nie zrażaj się, kiedy napotkasz trudności. One pojawiają się w naszym życiu po to, by nas zahartować i skierować w odpowiednią stronę.
Pamiętaj jednak, by nie narzucać sobie presji – rozwój powinien być zabawą, powinien rozbudzać Twoją ciekawość i dawać satysfakcję, a nie przytłaczać ilością zadań do wykonania. Wrzuć na luz i działaj, a prędzej czy później pojawią się odpowiednie efekty. 😉
Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!
Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery