Konrad Tylka

Business development manager
Social Media:
Kim jest Konrad Tylka?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Jestem menedżerem z ponad 12-letnim doświadczeniem w branży nowych technologii i przemyśle ciężkim. Moją specjalizacją jest business development i interim management. W swojej karierze budowałem skuteczne struktury jakości, produkcji i sprzedaży w różnych organizacjach. Jako lider działów, którymi kieruję, stawiam na rozwój kompetencji moich pracowników oraz optymalizację kosztów i zarządzanie budżetami, zawsze z myślą o osiągnięciu celów biznesowych.

Moje doświadczenie w zarządzaniu zespołem, produkcją i jakością, jak również w zarządzaniu przedsiębiorstwem, pozwala mi na szeroki i interdyscyplinarny ogląd podejmowanych działań. W mojej pracy kładę duży nacisk na samodzielność, przedsiębiorczość i dbanie o interesy organizacji. Jestem bardzo mocno zmotywowany, zorientowany na cele, zawsze zaangażowany i zdolny do pracy zespołowej.

Moja praca w organizacjach o różnych wielkościach i w międzynarodowym środowisku pozwoliła mi zdobyć unikalne doświadczenie w kierowaniu zespołami od kilku do kilkuset pracowników, a także na udział w międzynarodowych projektach w Europie i Azji. Jestem przekonany, że moje umiejętności w zakresie interim managementu i business developmentu będą stanowiły wartość dodaną dla każdej firmy, której potrzeby pokrywają się z moimi kompetencjami.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

W codziennej pracy zarządzam zespołami pracowników w firmach produkcyjnych jak i usługowych. Moja praca polega na doskonaleniu procesów i ich rozwijaniu celem osiągania jak najwyższych wyników. Zajmuję się szeroko pojętymi aspektami Lean oraz Process Improvement. Dzięki temu obniżamy koszty prowadzenia przedsiębiorstwa i poprawiamy jakość produktów.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

  • myślenie strategiczne 
  • myślenie analityczne
  • praca na danych 
  • komunikacja
  • zarządzanie zespołem 
  • motywowanie pracowników
  • zarządzanie procesowe poprzez cele
Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Jak najwcześniej wejść na rynek pracy, aby poznać jak najwięcej firm i procesów. Nie ograniczać się do jednej organizacji na wiele lat tylko starać się poznać możliwie najwięcej organizacji branż, aby poszerzyć perspektywę. 

Zdobycie wykształcenia wyższego jest jak najbardziej wskazane ale nie musi być to stricte wykształcenie twarde inżynierskie, moim zdaniem lepiej sprawdzą się kierunki miękkie typu zarządzanie. 

Najważniejsze to po okresie pracy gdzie zdobywamy wiedzę i umiejętności przekuć to na własny biznes doradczy. 

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Strateg marketingu
Przedsiębiorca, Marketer
Marketer, Przedsiębiorca

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery