Łukasz Piątek

Manager sprzedaży, Mentor, Trener biznesu
Social Media:
Kim jest Łukasz Piątek?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Zawodowo związany jestem z rynkiem Sprzedaży usług B2B. Ubezpieczenia, Bankowość, Leasing, Szkolenia są to główne obszary w których zdobywam praktyczną wiedzę.

Jak wiele osób przeszedłem drogę od praktykanta do managera, ale to co mnie wyróżnia to wiarygodność poprzez fakt, że zaliczyłem również drogę powrotną w dół, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Następnie poprzez eliminację złych nawyków oraz kształtowanie właściwych postaw, zawodowo nie tylko wróciłem na dawne miejsce, ale ciągle rozwijam swoje kompetencje a w życiu odnalazłem swoją misję, mówienia głośno o zagrożeniach czyhających w sprzedaży oraz o tym jak sobie z nimi radzić. 

Jestem Managerem, Mentorem oraz Trenerem biznesu. Przez lata swojej kariery obsłużyłem więcej niż 1000 kontraktów biznesowych, zdobywając przy tym szereg nagród dla „Najlepszego Eksperta oraz Managera”. Pracowałem z całym spektrum segmentów klientów od firm mikro poprzez MŚP, korporacji do przedsiębiorstw strategicznych.

Działam z optymizmem. Kocham inspirować oraz doświadczać. Zarządzam zespołem sprzedażowym oraz prowadzę szkolenia z elementów sprzedaży tj. prospecting, negocjacje, obsługa klienta, komunikacja, asertywność, budowanie efektywnych zespołów, kształtowanie właściwych postaw sprzedażowych, zmianę nawyków oraz myślenia. Stawiam na współpracę, rozwój oraz samopoznanie. 

Jestem absolwentem studiów ekonomicznych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Szkoły Trenerów Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Stale poszerzam swoje horyzonty poprzez ciągłe doskonalenie jako członek społeczności ludzi sprzedaży „Sales Angels – Sprzedawanie to Pomaganie”.

Uwielbiam nowe wyzwania a często spotykane hasło w sprzedaży „Nie da się!” stanowi dla mnie zapalnik do działania.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Mój dzień/tydzień/miesiąc w pracy wygląda różnie bo tak wygląda praca w sprzedaży, to znaczy ja ją tak postrzegam z uwagi na swoją osobowość oraz swoje talenty, które przemawiając przeze mnie powodują, że nie znoszę nudy.

Musi się dziać! 😊

Uwielbiam brać na siebie rzeczy/projekty w stylu „nie da się” prowadzić je z finezją, polotem a przy tym odpowiedzialnie oraz razem z zespołem. Tak jak ryba wody, ja potrzebuję ludzi do tego, aby iść dalej do przodu !

Dzisiaj pracuje jak manager prowadząc zespół sprzedażowy w formacie hybrydowym biuro/home office przy czym biuro to znaczy nie tylko praca za deskiem a również podróżowanie po klientach, co lubię robić najbardziej. 😊Bezpośredni kontakt z klientem to jest tzw. kontakt z rzeczywistością biznesową.

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest praca z zespołem…jako osoba wychowana na koszykówce, działam na zasadzie, zaufania, budowania, inspiracji, poszukiwania rozwiązań oraz wzajemnej pomocy w budowaniu lepszej koleżanki/kolegi dzięki czemu uzyskujemy efekt synergii. 

Moim największym wyzwaniem na polu zawodowym oraz generalnie w doczesnym życiu było to, że po odniesieniu sukcesu i zostaniu managerem do 30tki, zatraciłem się i skierowałem swoje życie na niewłaściwe tory (uzależnienia) przez co w efekcie straciłem pozycję, status, pracę, rodzinę, godność….i następnie…… w efekcie ciężkiej pracy nad sobą dzisiaj po 6 latach trzeźwego życia wróciłem do utraconych wartości i zacząłem je doceniać i pielęgnować.😊

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Praca w korporacjach finansowych na stanowiskach sprzedażowych oraz jako management, wymaga pewnego zestawu kompetencji twardych/miękkich oraz pewnych cech charakteru które pomagają w codzienności.

Z całą pewnością takie cechy jak otwartość, chęć do zmiany, pozytywne nastawienie, kreatywność, odpowiedzialność, wytrwałość i zaangażowanie będą dla Ciebie pomocne.

Najważniejsze jest jednak to, że nie musimy się z nimi urodzić…wszystko to kwestia chęci,  świadomości, włożonego wysiłku oraz szczęścia, na które można zapracować. 😊

Każdy zestaw posiadanych cech/talentów jest dobry do tego, aby wystartować.

Jednym będzie łatwiej innym trudniej, grunt to odnaleźć to w czym jesteś dobry i dalej to rozwijać jako swój Core i przy okazji wzrastania siły i świadomości sięgać po rozwój obszarów, które w pierwszej kolejności stoją daleko w kolejce.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Służąc swoim doświadczeniem, powiedziałbym „mierz wysoko! Ale poprzeczkę stawiaj niziutko”, „czujesz lęk, strach i wstyd? Dobrze, czuj i idź dalej” co to znaczy?

To znaczy, że idź metodą step by step, bądź cierpliwy, korzystaj z wiedzy i doświadczenia osób, które w podobnych miejscach już były, nie uciekaj od emocji, ale też nie pozwól im Ciebie kontrolować, rozwijaj w sobie i słuchaj intuicji. 

Daj od siebie więcej niż tego oczekuje „stanowisko”, zrób to jedno powtórzenie więcej, ten jeden telefon więcej…

Bądź dla siebie miły i z uśmiechem podążaj do przodu, a kiedy zabłądzisz, zrób stop i nie bój się do tego przyznać, a świat Tobie pomoże. 😊

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Przedsiębiorca, Konsultant
Handlowiec
Learning and development specialist
Przedsiębiorca, Marketer

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery