Marcin Jurczyński

CEO, Doradca
Social Media:
Kim jest Marcin Jurczyński?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Nazywam się Marcin Jurczyński. Na co dzień jestem doradcą, konsultantem i właścicielem w nanotest.pl – firmie, która pomaga optymalizować procesy produkcyjne, magazynowe i biznesowe poprzez doradztwo oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. 

Z wykształcenia jestem Inżynierem, a z natury leniem. W związku z tym jestem wielkim fanem procesów, zwinnego zarządzania i optymalizacji. 

Jestem także konsultantem i trenerem. Niektórzy mówią też, że ekspertem w dziedzinie optymalizacji procesów produkcyjnych.

Doświadczenie zdobywałem przez wiele lat w międzynarodowych firmach takich jak Flextronics, Gemalto, Thales czy MpicoSys. Zarządzałem działami wdrożenia nowych produktów i systemów do zarządzania produkcją. Byłem odpowiedzialny za zarządzanie projektami i optymalizację procesów produkcji na skalę miliona sztuk miesięcznie.

Od wielu lat jako doświadczony doradca i szkoleniowiec przeprowadzam audyty i pomagam klientom zwiększać efektywność procesów i ludzi w ich firmach produkcyjnych.

W wolnym czasie gram w piłkę nożną i tenisa. Uwielbiam podróżować. Mam nadzieję, że kiedyś zdrapię całą mapę, która wisi w moim salonie 🙂

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Na co dzień zarządzam firmą NanoTest oraz pracuje z klientami nad zwiększeniem efektywności procesów i ludzi w ich firmach. Największym wyzwaniem dla mnie aktualnie jest sprzedaż i marketing – nie jestem w tym ekspertem w związku z czym każdego dnia uczę się czegoś nowego i rozwijam w tym temacie. Dużo czasu poświęcam na tworzenie contentu w postaci Wideo i Podcastu. 

W mojej pracy najbardziej lubię to, że każdy dzień wygląda inaczej. W ciągu roku odwiedzam około 50 różnych firm i każda z nich jest inna. Produkuje co innego, procesy wyglądają inaczej – daje to ogrom doświadczeń. Lubię, że moja praca jest bardzo elastyczna. Nie mamy biura. Każdy w naszej firmie pracuje zdalnie oraz u klienta – w jego fabryce. 

Moja praca polega na tym, żeby praca ludzi w firmie klienta była efektywna i powtarzalna. Tak, aby zwiększać marżę na produkcie, a w konsekwnecji zwiększać zyski. Używam do tego narzędzi z obszarów Lean i Agile. Standaryzuję prace. Szukam strat i marnotrawstwa w procesach takich jak zbędne czynności, transport itp. Szukam możliwości automatyzacji powtarzalnych zadań – tak, aby klient nie tracił na to czasu i pieniędzy.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Najważniejsze są umiejętności miękkie. Słuchanie ludzi i ich problemów. Rozwijanie ich trwa najdłużej, ale przynosi najwięcej efektów. Twardych umiejętności jak Excel itp. na pewno się nauczysz. Możesz to robić samemu. Umiejętności rozmawiania z ludźmi – musisz nauczyć się w boju. 

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Próbuj. Nie bój się popełniać błędów. Wszystko jest procesem. Na początku będzie ciężko. Będzie ból. Będą dołki i będziesz chciał się poddać. Jeśli nad czymś pracujesz, czegoś się uczysz, rozwijasz biznes – po prostu każdego dnia idź do przodu i rób swoje. Wyniki przyjdą za jakiś czas. Może szybciej, może później, ale przyjdą. Pamiętaj też, że Done is better than perfect. 

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Product ownerka, Analityczka biznesowa
Przedsiębiorca, Marketer
Przedsiębiorca, Konsultant
Przedsiębiorca

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery