Mateusz Jabłonowski

Konsultant, Trener, Praktyk employer brandingu
Social Media:
Kim jest Mateusz Jabłonowski?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Obecnie jestem freelancerem w obszarze employer brandingu, komunikacji wewnętrznej, personal brandingu i D&I. Doradzam i szkolę firmy jak projektować lepsze działania w w/w obszarach.

Przygodę freelancera zacząłem po 10 latach pracy w korporacjach – polskich i międzynarodowych (PKO Bank Polski, Allegro, Miinto, Showroom). Swoją karierę rozpoczynałem w rekrutacji, sourcingu, potem odpowiadając już stricte za employer branding i komunikację.

Posiadam również doświadczenie managerskie, zarządzałem 5 osobowym zespołem. 

Jestem również autorem książki “Employer branding. Praktyczny podręcznik”. Moje TOP 5 w Gallupie to: individualization, relator, achiever, maximizer, responsibility. 

Prywatnie fan podróży, sportu, psitata. 

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Pracuję jako freelancer, doradzając firmom. Prowadzę szkolenia, przygotowuje strategię, realizuje projekty, prowadzę konsultacje o2o.

W mojej pracy najbardziej lubię różnorodność – projektów, klientów, ludzi z którymi się spotykam. Wymaga ona ogromnych pokładów samodyscypliny, nad którą cały czas pracuję. 

W ramach realizowanych zadań przeprowadzam warsztaty z pracownikami, grupy fokusowe, analizuję dane, przygotowuję kreatywne hasła kampanii, strategie. 

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Analiza danych, kreatywność, ciekawość i znajomość rynku oraz benchmarków, copywriting, project management, strategiczne myślenie, zarządzanie zespołem, obsługa mediów społecznościowych, event management, public speaking.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Przede wszystkim ważna jest ciekawość i ciągła chęć rozwoju – w branży employer brandingowej rzeczywistość potrafi się zmienić z dnia na dzień. Trzeba zatem być ciągle na bieżąco z trendami, nowinkami, działaniami konkurencji.

Kluczowe jest też rozwijanie swoich kompetencji project managementu, bo ta praca polega głównie na zarządzaniu różnymi, złożonymi projektami. 

W moim przypadku ważne było dzielenie się wiedzą, chęć opowiadania o swoich doświadczeniach i perspektywie. Patrząc wstecz, nie podjąłbym żadnej innej decyzji – aczkolwiek czasem była potrzeba odważniejszych decyzji, rezygnacji z niektórych rzeczy na poczet innych.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Konsultant HR, Coach, Trener biznesu
Akredytowany coach i supervisor ICC, Mentor, Trener
Przedsiębiorca, Specjalista HR
Learning and development specialist

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery