Piotr Bilicki

Przedsiębiorca, Konsultant
Social Media:
Kim jest Piotr Bilicki?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Prowadzę własną firmę konsultingową. Doradzam klientom jak mądrze inwestować i pomnażać swoje pieniądze. Oficjalnie zajmuje się tym od 4 lat ale pierwszy raz gdy zainwestowalem własne pieniądze miał miejsce w 2011 roku. Z chęcią dzielę się nie tylko wiedzą ale i własnym doświadczeniem. Wraz z kilkuosobowym zespołem obsługujemy obecnie ponad 300 osób. 

Prywatnie interesuję się trendami w oze i elektromobilności co przekłada się na podcast „Energia na Zielono”

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Dużo pracuje na wyjazdach. Często spotykam się z klientami w ich domach lub na mieście. Pracę zaczynam od słuchania bo nie jest ważne co ja mogę dać klientowi ale to czego on potrzebuje. Czasami wystarczy darmowa porada, aby komuś pomóc. Takie podejście przekłada się na liczne pozytywne komentarze (wizytówka google 5/5).

Każdy klient to nowe wyzwanie bo każdy jest inny.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Aby wykonywać pracę doradcy finansowego należy uzyskać licencję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). W tej pracy jednak to nie papier decyduje o sukcesie czy porażce. Przede wszystkim liczy się uśmiech, uczciwość i rzetelność. Równie ważna jest chęć podnoszenia kompetencji bo świat finansów jest bardzo dynamiczny. Osoby, które chcą wykonywać ten zawód zaczynając od zera muszą być mocno zdeterminowane. Łatwiejszym podejściem jest dołączenie do sprawdzonego zespołu, który ma działa na rynku dłużej i ma doświadczenie w przyuczaniu do zawodu.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Na pewno nie warto tracić czasu na pracę w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, w jednym banku. Klienci oczekują dziś wyboru a praca pod jednym szyldem zamyka tą drogę. Często też korporacyjny charakter niszczy zapał i pozytywne podejście pracownika do klienta. Pamiętaj, że nie liczy się lead tylko człowiek. Stosując zasadę H2H czyli human to human można zyskać dużo więcej.

Czy warto uczyć się i próbować nowych rzeczy? Zdecydowanie tak. Czy to wiąże się z uczuciem dyskomfortu i niepewnościami osiągnięcia sukcesu? Oczywiście. Jednak jest to jedyna droga by z szeregu wyjść na poziom szanowanego specjalisty.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Co-founder, Strateg
Strateg, Szkoleniowiec, Propagator polskich marek
Przedsiębiorca, Developer
Specjalista sprzedaży

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery