Sylwia Bujak

Marketer
Social Media:
Kim jest Sylwia Bujak?

Mentor z 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu i PR, specjalizuje się w budowaniu charyzmy i marki poprzez storytelling. Nie boi się trudnych tematów, podkreślając swoją buntowniczą naturę.

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Posypuję nazwiska i firmy brokatem. Sprawiam, że marki wychodzą z cienia. Buduję charyzmę za pomocą storytellingu. Swoje 10-letnie doświadczenie zbierałam nie tylko w Europie, ale i za wielką wodą (Howdy y’all doin’?). 

Pływałam między sprzedażą, marketingiem, budowaniem wizerunku i public relations. Dzięki temu moje działania są oparte na danych analitycznych i marketingu holistycznym. 

Wiele lat temu, ktoś zwrócił mi uwagę, że powinnam zarabiać na “wymyślaniu”. Kiedyś absurdalna i nieosiągalna wizja, dziś staje się rzeczywistością. Buduję i wdrażam strategie kreatywne, prowadzę warsztaty i otwieram szuflady, które już dawno zostały zamknięte ze strachu w głowach na stałe. A to tam kryje się potencjał każdego z nas! 

Nie uciekam od trudnych tematów i kontrowersji. #bezBujania odkrywam ciemne i jasne strony marketingu, co podkreśla mój archetyp buntownika. 

Wierzę, że emocje wykręcają wyniki a inteligencja emocjonalna, to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji przyszłości.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Jedni nazywają mnie przewodnikiem, inni Sherlockiem, a jeszcze inni tłumaczem, bo przekładam ich wizje na praktyczny język i skuteczne rozwiązania.

Moim zadaniem jest rozwiązywanie zagadek i problemów oraz budowanie marek z zachowaniem autentyczności. Łączę kreatywne strategie marketingowe z public relations. Dzisiejszy PR-owiec musi znać narzędzia analityczne, najnowsze trendy, obserwować media. 

Analizuję markę, tworzę drogowskaz, odkrywam potencjał i możliwości, daję wsparcie w procesie tworzenia sieci kontaktów. To wszystko po to, aby marki błyszczały nie tylko w świetle reflektorów. 

Większość czasu pracuję zdalnie, jednak jeśli to możliwie  – spotykam się z klientem, bo budowanie relacji, to nieodłączny element mojej pracy. 

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Elastyczność i zdolność do pracy w każdych warunkach. Zmiana to nieodłączny element pracy PR-owca.

Sylwia Bujak

Łączenie kropek, to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji w mojej branży. Łącze nie tylko symbole, media, kolory, kształty, ale i ludzi. 

Elastyczność i zdolność do pracy w każdych warunkach. Zmiana to nieodłączny element pracy PR-owca. Strategiczne myślenie. Przewiduję, analizuję, planuję. Decyzyjność. Podejmuję decyzje szybko i pod presją czasu. 

Storytelling. Emocje wykręcają wyniki. Kreatywność i umiejętność budowania napięcia wciągają słuchacza w opowieści, a poczucie humoru dodaje im lekkości i sprawia, że są zapamiętywane na dłużej.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

  • Wyjdź do ludzi i buduj sieć kontaktów. To jak posiadanie tajnego klucza, który otwiera drzwi do nowych możliwości i inspiracji. 
  • Pracuj nad samodyscypliną. Motywacja jest zgubna, dyscyplina jest trwała. 
  • Otaczaj się ludźmi, którzy tworzą jak artyści, trenują jak zawodowcy i dają Ci energię.
  • Przyjmij krytykę za naturalny i nieodłączny element Twojej pracy. 
  • Pamiętaj, że ludzie najpierw Cię krytykują, a później naśladują Twoje działania. 
  • Nie zapominaj kto siedział z Tobą przy pustym stole. 
  • Prawdziwe oblicze drugiej osoby poznasz wtedy, kiedy jej odmówisz.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

People & Business Consultant, Coach & Mentor, Przedsiębiorca
Konsultant marketingu B2B
Twórca, Przedsiębiorca, Programista
Specjalista Google Ads

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery