Szymon Karwasz

Przedsiębiorca
Social Media:
Kim jest Szymon Karwasz?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Jestem właścicielem i założycielem SiMedia. Biznesem zajmuję się od kiedy wszedłem w dorosłość czyli już 18 lat. Nigdy nie szukałem pracy i nie miałem celu jej znaleźć. Zawsze wiedziałem, że będę pracował u siebie. 

Moim największym sukcesem jest zbudowanie marki osobistej na LinkedIn, dzięki czemu mogę realizować mentoringi z prezesami dużych firm. Moją pasją są podróże i wydaję na nie większość zarobionych złotówek. 😉

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Moja praca polega na…pisaniu postów. A przynajmniej tak mogłoby to wyglądać z zewnątrz. Faktem jest, że regularne publikowanie pomaga mi zdobywać klientów, dlatego muszę dbać o samodyscyplinę. 

Pracuję w swoim domu i bardzo sobie to cenię. W rzeczywistości moja praca polega jednak głównie na rozmowach z ludźmi. Czy to przez telefon, czy inny komunikator kiedy realizuję szkolenie z LinkedIn.

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Jedna z najważniejszych, a zarazem bardzo niedoceniana umiejętność to słuchanie innych bez przerywania. Słuchając zawsze dowiesz się czegoś nowego, a mówiąc – niekoniecznie. 

Z twardych umiejętności polecam podstawy: pisania, tworzenia grafiki, a także programowania bo nigdy nie wiadomo kiedy te umiejętności mogą się przydać. Przede wszystkim jednak stawiam na naukę sprzedaży bo to umiejętność, która pozwala zarabiać niezłe pieniądze w każdych warunkach.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Przede wszystkim polecam uczyć się sprzedaży. To podstawa przy prowadzeniu biznesu, bo inaczej po prostu zbankrutujesz. Sama nauka teorii to jednak za mało. Prawdziwe umiejętności zdobywa się w praktyce, czyli w realnym kontakcie z klientem. Rozmawiając z nim poznasz jego potrzeby, a z każdym kolejnym będziesz wiedzieć więcej o tym, jaki produkt powinieneś stworzyć. 

Nie trać czasu na ludzi którzy będą mówić Ci co masz robić. Słuchaj porad, ale miej własne zdanie i kieruj się nim. Nie wierz w cudowne okazje – takie zazwyczaj się nie zdarzają.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Cofounder, Przedsiębiorca, Specjalista sprzedaży
Strateg & konsultant marketingowy, CEO
Neuropsycholożka, HR Business Partnerka, Liderka HR
Projektantka multimedialna

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery