Zuzanna Kowalska

Career Coach, HR Business Partner, IT Project Manager
Social Media:
Kim jest Zuzanna Kowalska?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Mam 4-letnie doświadczenie w pracy w HR. W tym czasie wspierałam menadżerów i Zarząd w ich obowiązkach związanych z ludźmi, dbałam o takie procesy jak on- i offboarding, employer branding, szkolenia strategię HR, a przede wszystkim rekrutację. W swojej karierze miałam okazję rekrutować osoby na stanowiska od stażystów, aż po członków zarządów. Doświadczenie w rekrutacji zdobywałam również w branży IT. 🙂

W czerwcu 2023 zmieniłam stanowisko na IT Project Managerkę i miałam okazję rozwijać się w tym obszarze przez kilka miesięcy.

Aktualnie rozwijam własny biznes skupiony na Coachingu Kariery. Wspieram ludzi w odnajdywaniu idealnego miejsca pracy, w przebranżawianiu się, odnajdywaniu swojej świeżki zawodowej, a także w przygotowywaniu się do rozmów rekrutacyjnych i w stworzeniu dokumentów aplikacyjnych. Pomagam też świadomie tworzyć swoją markę osobistą.

Odpoczywam na siłowni i w kuchni. W weekendy spełniam się w mojej pasji z dzieciństwa – studiuję projektowanie mody. 🙂

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Aktualnie jestem w momencie przejściowym pomiędzy stanowiskiem IT Project Managerki, a tworzeniem własnego biznesu związanego z Coachingiem Kariery, a więc moje dni to jeden wielki pozytywny chaos. Rano tworzę stronę internetową mojego biznesu, potem przechodzę do zarządzania i pilnowania cudzych apek i stron. Po godzinach piszę komuś CV, a potem siedzę na callach wspierając ludzi na ich własnych ścieżkach kariery. Na koniec planuję kolejne TikToki i zastanawiam się jakie taski przyniesie mi kolejny dzień. 😀

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Myślę, że zarówno w HR i w PM kluczowe umiejętności to wzorowa i przejrzysta komunikacja, planowanie (budżetów, timeline’ów itp.), odnajdywanie mocnych stron ludzi, tworzenie wskaźników i ich umiejętna analiza, facylitacja spotkań, obsługa przeróżnych narzędzi, a także generalna świadomość biznesowa oraz tysiące innych umiejętności, o których teraz nie pomyślałam.

Nie można też zapomnieć o umiejętnościach miękkich, takich jak: problem solving, poczucie odpowiedzialności, umiejętność patrzenia w przyszłość i proaktywność, a także umiejętność podejmowania decyzji oraz dobrej koordynacji pracy swojej i innych.

Jeśli chodzi o otwieranie własnego biznesu to umiejętności przydatne w tym obszarze to mix przeróżnych obszarów (sprzedaż, marketing, sprawy prawne, finanse itp.), ale moim zdaniem najważniejszą cechą, która jest pomocna w działaniu na własną rękę jest wyjątkowa DYSCYPLINA i po prostu dążenie do celu pomimo wszystko.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Co bym powiedziała młodszej sobie? ODWAGI! Masz o wiele większy potencjał niż myślisz. Codziennie ucz się czegoś nowego i notuj sobie wszystko na przyszłość. Słuchaj ludzi, którzy przeszli podobną drogę, ale przede wszystkim ufaj sobie i swojej intuicji.

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Przedsiębiorca, Specjalista HR
People & Business Consultant, Coach & Mentor, Przedsiębiorca
Cofounder, Przedsiębiorca, Specjalista sprzedaży

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery