Patrycja Pietras

Marketing project manager
Social Media:
Kim jest Patrycja Pietras?

Kim jesteś i co warto o Tobie wiedzieć?

Cześć! Obecnie pracuję na stanowisku Marketing Project Managera w firmie technologicznej, ale moja ścieżka zawodowa nie zawsze związana była z branżą IT. W trakcie studiów najpierw organizowałam koncerty z muzyką na żywo, a następnie poznawałam narzędzia marketing automation w jednej z krakowskich firm. Po obronie rozpoczęłam pracę w organizacji zajmującej się wyposażeniem biur, gdzie koordynowałam eventy, sesje zdjęciowe, współpracowałam z magazynami branżowymi i wspierałam sprzedaż.

Jeśli miałabym określić w czym się specjalizuję, najpewniej byłaby to organizacja. Od zawsze jakaś część moich obowiązków w pracy naturalnie była związana właśnie z nią. Poza tym po prostu lubię, kiedy rzeczy mają swój określony ład; cieszy mnie nie tylko cel, ale też droga, która do niego prowadzi. Specjalizuję się również w… słuchaniu. W marketingu nie chodzi mi o to, żeby sztucznie kreować potrzeby rynku, ale dotrzeć do tych prawdziwych i na nie właśnie odpowiedzieć.

Według Gallupa moje TOP 5 talentów to: Achiever, Learner, Individualization, Intellection oraz Input.

Prywatnie każdą wolną chwilę spędzam na czytaniu, słuchaniu muzyki i podcastów, chodzeniu po górach oraz nadrabianiu luk w kinematografii. Aktualnie współpracuję również przy rozwoju pewnej marki z obszaru workplace, gdzie realizuję się kreatywnie.

Twoja praca

Jak wygląda Twoja praca?

Mój standardowy dzień w pracy zaczynam od przejrzenia kalendarza, poczty i listy zadań na konkretny dzień (niektóre wyglądają zupełnie inaczej, niż to sobie zaplanuję, ale jestem na to gotowa). Chwilę później komunikuje się z zespołem, żeby sprawdzić, jak idzie realizacja pomniejszych zadań w obrębie danego projektu – diagnozuję tym samym, gdzie mogą pojawić się opóźnienia; w których miejscach i w jaki sposób mogę wesprzeć współpracowników. Poza tym prowadzę spotkania dotyczące projektów, na przykład kampanii promującej jakieś rozwiązanie czy wydania lub promocji branżowej publikacji. Uczestniczę również w spotkaniach z innymi działami, zbieram brakujące informacje wewnątrz organizacji, robię research.

W swojej pracy najbardziej doceniam jej różnorodność – za każdym razem tworzę ramy, ale co rusz wypełnia je inna treść. Jako Project Manager staram się tak zarządzać projektami, żeby prowadzić zespół do celu, ale też sprawiać, żeby droga, która idziemy, była przyjemna. ­­Najlepiej działam, pracując z domu, ze słuchawkami w uszach i muzyką w tle. Kiedy zapytasz mnie o najbardziej satysfakcjonującą część dnia, prawdopodobnie odpowiem, że jest nią moment skreślania kolejnego zadania z mojej listy 😉

Twoje kompetencje

Jakie umiejętności lub cechy są kluczowe w Twojej pracy?

Odporność i elastyczność! Zarządzanie czasem, budżetem, zespołem projektowym, umiejętność planowania oraz ustalania priorytetów, myślenie strategiczne, otwartość, empatia, uważność na innych…I teraz coś bardzo, bardzo cliché: kiedy na horyzoncie pojawia się problem, warto spojrzeć na niego jak na wyzwanie. Zakasać rękawy i zacząć działać.

Porady

Jakie rady dałbyś komuś, kto jest na początku drogi w Twojej dziedzinie?

Obserwuj siebie. Co robisz chętnie w wolnym czasie? Co czytasz, co oglądasz, czego słuchasz? Jeśli grasz w gry komputerowe, jakich bohaterów wybierasz? Częściej jesteś liderem czy lepiej czujesz się w roli supporta? Co przychodzi Ci z łatwością? Co według innych przychodzi Ci z łatwością? Za które zadanie z całej listy zadań zabierzesz się w pierwszej, a za które w ostatniej kolejności? Czy w ogóle robisz takie listy?

Kiedy już odkryjesz, w czym jesteś dobry i co sprawia Ci największą frajdę, idź za tym! Eksploruj ten obszar, by stać się specjalistą 😊

Dołącz do nas

Zacznij rozwijać się z nami i zyskaj przewagę na rynku pracy – za darmo!

Poznaj innych mentorów

Strateg digital marketingu
Przedsiębiorca, Developer
Konsultant marketingu B2B
Senior social media manager

Chcesz zostać mentorem?

Pomóż innym postawić pierwsze kroki na drodze kariery